За результатами нового дослідження Visa, приблизно 90% загального обсягу транзакцій зі стейблкоінами не здійснюються реальними користувачами. У квітні 2024 року загальний обсяг таких транзакцій досяг $2,2 трильйона, з яких лише $149 мільярдів були пов’язані з реальними, органічними платежами.

Деталі дослідження:

Дослідження Visa показало, що більша частина транзакцій зі стейблкоінами здійснюється або програмними ботами, або великими трейдерами, а не звичайними користувачами. Це підкреслює розрив між теоретичним потенціалом стейблкоінів та їх фактичним використанням в реальних платежах.

Висновки:

Кай Шеффілд, керівник криптовалютного напрямку в Visa, пояснив, що блокчейни – це мережі загального призначення, де стейблкоіни можуть використовуватися різними способами. Транзакції можуть ініціюватися вручну кінцевими користувачами або автоматично через ботів.

Пранав Суд, виконавчий директор Airwallex по ринках Європи, Близького Сходу та Африки, відзначив, що стейблкоіни все ще знаходяться на початковій стадії свого розвитку як платіжного інструменту. Він вважає, що вони мають довгостроковий потенціал, але в найближчому майбутньому емітентам стейблкоінів доведеться вирішити ряд проблем.

Нагадаємо, що у 2021 році Visa представила рішення для взаємодії криптовалют, стейблкоінів та цифрових валют центральних банків. У минулому році компанія оголосила про плани використовувати стейблкоіни USDC та блокчейн Solana для прискорення міжнародних платежів та розрахунків.